X
EGM’den Akşener’e: Haksızlık içeren kelamlarını teessüfle karşılıyoruz
  • KriptoEkstra
  • Gündem
  • EGM’den Akşener’e: Haksızlık içeren kelamlarını teessüfle karşılıyoruz

EGM’den Akşener’e: Haksızlık içeren kelamlarını teessüfle karşılıyoruz

ABONE OL
2 Nisan 2022 13:43
EGM’den Akşener’e: Haksızlık içeren kelamlarını teessüfle karşılıyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in küme toplantısında “Polislerin misyonları sırasında mobbing, ağır çalışma şartları ve siyasi baskılar üzere önemli sıkıntılarla karşılaştığını ve bunlara bağlı olarak intihar hadiselerinin yaşandığı” argümanlarına ait Emniyet Genel Müdürlüğünden açıklama yapıldı. Açıklamada şunlar kaydedildi:

“15 Temmuz hain darbesini, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve aziz milletimizle omuz omuza kahramanca engelleyen, şehitler veren, gazi olan teşkilatımız, sonraki süreçte de içerisindeki FETÖ sızmalarını süratlice ve titizlikle ayıklamıştır. Darbe teşebbüsü öncesinde 273 bin olan işçi sayımız, 34 bin 636 kişinin ihraç edilmesi ile evvel 239 bine kadar gerilemiş, soruşturma mühletince açığa alınanlarla birlikte 230 binin altına düşmüştür. İşçi eksikliğinin, vatandaşımızın huzur ve asayişinin temininde rastgele bir zafiyete yol açmaması için, yeni işçi alımları ve eğitimleriyle giderilinceye kadar, tüm işçimiz, mesai mefhumu gözetmeden yüksek bir fedakârlıkla misyon yapmaya devam etmişlerdir.

Bu devirde birçok işçimiz ve pandemi devrinde de çalışanımızın bir kısmı, 12/12 çalışma saatleri aslına nazaran mesaisini büyük bir fedakârlıkla yerine getirirken bununla birlikte, birebir çevrelerin Pandemi sürecinde de sistematik itham ve karalama kampanyalarına maruz kaldığı tüm kamuoyunun bilgisi dahilindedir. Türkiye’nin o kritik günlerinde Türk Polisi bir taraftan PKK, FETÖ, DHKP/C, DAEŞ üzere terör örgütleri ile uğraş ederken, bir taraftan da uyuşturucu, siber hatalar, organize cürümler, asayiş, trafik üzere tüm vazife alanlarındaki gayretini muvaffakiyetle devam ettirmiş, çabucak tüm başlıklarda olumlu trendler yakalamıştır. Tüm bu süreç ilerlerken gerek yeni alımlarla gerekse Çarşı ve Mahalle Bekçilerimizle, işçi eksikliğimiz giderilmiş, niteliği toplum tarafından da kabul edilen hizmetlerimiz milletimizle buluşmuştur.”

“‘Ben söyledim oldu’ mantığıyla beyanlarda bulunmak, devlet umuru görmüş bir anlayışla bağdaşmamaktadır”

15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonra olağanlaşma başlayan süreçle 21 Şubat 2020 tarihinde yayımlanan genelge ile “mesai saatlerinde düzenlemeye gidilmesi ve polis merkezi amirlikleri ile resmi takımlarda 8/24 ve 12/36 çalışma sistemine geçilmesi” talimatının verildiği belirtilen açıklamada, “Sonrasında yapılan çalışmalarda çalışanımızın yüzde 29’unun 12/24; yüzde 16’sının 12/36 ve 8/24, yüzde 27’sinin 08.00-17.00 (normal mesai), yüzde 27’sinin de operasyonel ünitelerin kendi çalışma sistemi doğrultusunda çalıştığı görülmüştür.

12/24 sisteminin moral motivasyonu ve toplumsal hayatı olumsuz etkilediği gözlendiği için 30 Mart tarihli ‘mesai saatleri’ bahisli genelge ile 2020 yılı başında başlayan ‘mesai saatlerinde değişikliğe gidilmesi’ tarafındaki çalışmanın hızlandırılması talimatı verilmiştir. Gerek bakanlığımız, gerek genel müdürlüğümüz yazılı ve kelamlı talimatlarla periyodik olarak, ‘polisimizin artık 12/24 çalışmaması, 8/24 yahut 12/36 çalışması gerektiğini’ defaten bildirmiş, 12/24 çalışma sisteminin kısa vakit içinde tümüyle sonlandırılması hedeflenmiştir.

15 Temmuz sonrası ortaya çıkan fiili sürecin tesirlerinin vakitle giderildiği, büsbütün olağana geçmek için 2020’den itibaren defaten yazılı ve kelamlı olarak, 30 Mart’ta da genelge ile çalışma saatleri duyarlılığımızı iletmemize karşın, ‘ben söyledim oldu’ mantığıyla beyanlarda bulunmak, devlet umuru görmüş bir anlayışla bağdaşmamaktadır.

8 Kasım 1996-30 Haziran 1997 tarihleri ortasında 7 ay 22 gün müddetle İçişleri Bakanlığımızı da yapan Meral Akşener’in, polislerimiz ve Emniyet Teşkilatımızla ilgili haksızlık içeren kelamlarını; teşkilatımızın çalışma ahengi ve anlayışını bilmesi gereken bir kişi olması nedeniyle teessüfle karşıladığımızı belirtmek isteriz.

Kederle bir not daha vermek isteriz: Uyuşturucu, terörle çaba ve birçok alanda polislerimiz şehit oldu. Polis uçağımız düştü, kahraman mesai arkadaşlarımız şehit oldu. Tüm bu acılarımızda Meral Akşener bir defa bile bizi arayıp başsağlığı dileklerini iletmemiştir.

Eski İçişleri Bakanı olarak teşkilatımızla kurduğu yegane irtibatın, defaten yazılı olarak, bir sefer de ilgili daire liderimizle telefonla görüşme talep etmek suretiyle kendi müdafaa işçisinin sayılarının arttırılması hakkında olması da aziz milletimizin takdirine havale etmek durumunda olduğumuz bir konudur” sözleri kullanıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.