X
Barış Terkoğlu: Bir Vakitler FETÖ’yü Himaye Eden Parıltıcılar, Tekrar Devletin İçinde’
  • KriptoEkstra
  • Gündem
  • Barış Terkoğlu: Bir Vakitler FETÖ’yü Himaye Eden Parıltıcılar, Tekrar Devletin İçinde’

Barış Terkoğlu: Bir Vakitler FETÖ’yü Himaye Eden Parıltıcılar, Tekrar Devletin İçinde’

ABONE OL
14 Ocak 2022 00:32
Barış Terkoğlu: Bir Vakitler FETÖ’yü Himaye Eden Parıltıcılar, Tekrar Devletin İçinde’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın ailesinin zoruyla kaldığı cemaat yurdundaki baskıyı anlattığı bir görüntü sonrası intihar etmesine ait olarak kaleme aldığı yazısında Nur Cemaati’nin Elazığ’daki “resmi abisinin” Muhammed Orakçıoğlu olduğunu söyledi. Terkoğlu, Orakoğlu’nun isminin geçtiği kimi operasyonları örnek söyleyerek ‘Bir vakitler FETÖ’yü himaye eden Parıltıcılar, yeniden devletin içinde, tekrar devletin imkânlarıyla menzillerine yürümeye devam ediyor’ dedi. 

Orakçıoğlu’nun AKP’li pek çok isimle bulunduğu aktiflikleri örnek veren Terkoğlu, ‘Cemaat; kurumlarıyla, etkinlikleriyle, konutlarıyla devletin gözünün önünde. İmkânları da birden fazla vakit devlet kurumları sağlıyor’ ifadesini kullandı. 

Terkoğlu yazısında şunları kaydetti:

‘FETÖ, temel olarak Nurculuğun kolu olan bir cemaatti. Hizmet Vakfı üzere Nurculuğun çatısı olan kuruluşlar, Fethullahçılığı resmi olarak destekliyordu.

Örgütün kumpasları Ergenekon, Balyoz üzere davalarla hudutlu değildi. Tahşiyeciler ismi verilen Fethullahçıların rakibi olan bir dini küme da FETÖ’nün operasyonuna uğramıştı. 22 Ocak 2010 tarihinde, Tahşiyecilerin önderi Molla Muhammed de dahil olmak üzere, 122 kişi gözaltına alınmış, bir kısmı tutuklanmıştı. FETÖ’ye yargı süreci açılınca Tahşiye kumpası da hâkim önüne çıktı.

İşte bu periyotta farklı bir evrak Orakçıoğlu’nun kumpasla ilgisini gündeme getirdi. Tahşiye kumpasının birinci işaretini, 6 Nisan 2009 tarihinde, FETÖ önderi Gülen, Tahşiyecileri gaye göstererek vermişti. Akabinde 14 Nisan 2009’da, Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ndeki FETÖ’cü polisler, Tahşiyeciler hakkında bir istihbarat raporu yayımladı. Adeta Işıkçı bir militanın lisanıyla yazılmış polis raporunun kaynağı, Elazığ’da Hulusi Yahyagil’in önde gelen talebeleriydi. İşte Tahşiyeciler, FETÖ’cü polislere kendileri aleyhinde tabir vererek kumpasa iştirak edenin, şahsen Orakçıoğlu olduğunu tez ediyor.

15 Temmuz’dan sonra gözaltı

İkinci ayrıntı daha da enteresan…

‘Orakçıoğlu, Nurculuğun Okuyucular kümesiyle irtibatlıydı. Geçen aylarda vefat eden Hüsnü Bayramoğlu ile hareket ediyordu. Elazığ’da konuştuğum kaynaklar, 15 Temmuz’un akabinde Orakçıoğlu’nun gözaltına alındığını anlattılar. Tekstil işiyle uğraşan Orakçıoğlu’nun Bank Asya’da yüklü bir hesabı vardı. Gözaltına alınan birtakım FETÖ üyeleri de kendisiyle ilgilerine dair söz vermişti. Nurculara yapılan operasyonlarda devreye girdiğini daha evvel de anlattığım Bayramoğlu, Orakçıoğlu için harekete geçmişti. Onun kendilerinden olduğunu anlatmıştı. Orakçıoğlu, kısa gözaltının akabinde özgür bırakılmıştı.

Günlerdir Enes’in kıssası içimizi acıtıyor. Görmemiz gereken ise Enes’in içine düştüğü ağ. Emin olun, Enes’in vefatından sorumlu olanlar asla soruşturulmayacak. Kaldığı cemaat konutunun peşine düşen olmayacak. Muhalefetin “Enes sessizliği” de gösteriyor ki bu yapı, sistem değişmedikçe çocukları öğütmeye devam edecek. Çünkü anlattığım üzere, FETÖ giderken yerine kendi ağacından yapılmış sopalar bıraktı. Bir vakitler FETÖ’yü himaye eden Işıkçılar, yeniden devletin içinde, yeniden devletin imkânlarıyla menzillerine yürümeye devam ediyor. Olan yeniden dişlilerin ortasında kaybolan çocuklara oluyor.’

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.